www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

St07152020

Last update09:11:44

Back Politka Kmotrokracie Juraj Thoma: "Chystá se Řeřábkův návrat na radnici"

Juraj Thoma: "Chystá se Řeřábkův návrat na radnici"

  • PDF

 
 Home

Juraj Thoma: "Chystá se Řeřábkův návrat na radnici"

EmailTiskPDF

01_thoma_300Současné vedení budějovické radnice v reakci na klesající preference KDU-ČSL a ODS zahájilo další kolo hry „zničit Thomu“. V článku „Radnice marně hledá desítky dokumentů“ (Právo, 9. září) primátor Tetter dramaticky oznamuje, že na radnici údajně chybějí dokumenty, které se týkají odvolání někdejšího tajemníka magistrátu Zdeňka Řeřábka. Další člen rady města, jenž si však „nepřál být jmenován“, pak z prostého faktu, že se bývalý tajemník obrátil kvůli svému odvolání na soud, dovozuje, že tím pádem bylo mé dubnové rozhodnutí o Řeřábkově odvolání chybné.

Tvrzení lidoveckého primátora Tettera o chybějících dokumentech je prokazatelně nepravdivé a podle všeho souvisí se snahou přesměrovat pozornost veřejnosti jinam ve chvíli, kdy novináři začali rozkrývat účast Tetterova syna ve společnosti úzce spjaté s „botičkářskou“ firmou Jihočeská parkovací. Veškeré podklady, které si pan primátor minulý týden vyžádal, měl toto pondělí k dispozici. Zřejmě je tedy již předal mimobudějovickým právníkům, kteří budou město ve sporu s panem Řeřábkem zastupovat.

V této souvislosti je ale na místě otázka, proč primátor Tetter odmítl spolupráci s advokátní kanceláří, která Řeřábkovo odvolání připravila a více než kdo jiný znala všechny podrobnosti celé kauzy? Ctěný čtenář promine, ale Tetterův argument, že tím chce předejít případné předpojatosti, může směle kandidovat na výrok roku.


Zdeněk Řeřábek se se svým odvoláním nesmířil a podal k soudu žalobu na neuznání mého rozhodnutí. Upřímně, spíše by mne  překvapilo, kdyby tak neučinil. Vždyť veřejnosti je přístupné Řeřábkovo vychloubání se, že předsedové okresního i krajského soudu jsou jeho přátelé a že k němu mají blízko.

Já jsem se ve svém rozhodování neopíral o známosti, ale pouze o zákonné předpisy. Ty jasně stanovují, že odvolání tajemníka magistrátu není možné bez souhlasu ředitele krajského úřadu. Protože pan ředitel, vystudovaný právník, v kauze Řeřábek všech dvacet doložených porušení zákona shledal za relevantní (stačily by přitom dvě!), svůj souhlas vydal.


Město jednoduše nemůže spor s panem Řeřábkem prohrát. Pokud ovšem nezvolí například taktiku chybějících dokumentů, jak se o to pokusil primátor Tetter. Málo platné, nějak zadání vrátit Zdeňka Řeřábka na magistrát ještě před říjnovými volbami splnit musí.

Juraj Thoma

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Září 2010 17:15
Komentářů
psp 2010-09-10 12:35:32

je až neuvěřitelné, jak lidé motající se kolem politiky dokáží v zájmu buď očernit
druhé a nebo najít znaménko ďáblovo, pospojovat dohromady věci, které spolu nesouvisí.
Pokud
je skandálem syn primátora v parkovací společnosti, tak je to samostatný skandál bez vazby na
odvolání tajemníka.
V dnešní pohnuté době bych rád viděl soudce, který ze známosti
ztratí pud sebezáchovy pustí se své židle a dobrovolně strčí hlavu na špalek.
Víte vy jste
byli všichni členy jedné strany a dokud jste se nerozkmotřili tak šlo vše téměř jak po
másle a dnes pláčete nad rozlitým mlékem. To jste si tu "sklenici" měli ohlídat aby
se vám nerozbila.
Průměrně inteligentní volič by vám to měl všem spočítat ve velmi
krátké době. Osobně bych řekl, že jste na "hřišti" hodně dlouho a potřebujete
vystřídat
Juraj Thoma: "Chystá se Řeřábkův návrat na ra
sildenafil 2014-09-29 03:18:25

sildenafil koupit

http://levitra.shop1.cz/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."